T O I M I N T A

 . . . 0 3 . 2 0 0 8

  uutiset


   
















































PÄIVÄYSKLOTILAISUUS
13.9.2014 la   Iltakylä Mulin mökillä
14.9.2014 su   Syysseurat jatkuvat
14.9.2014 su   12.30 Messu Lestijärven kirkossa
14.9.2014 su   Kirkkokahvit Lestin srk-kodissa
14.9.2014 su   14.00 Seurat Lestin srk-kodissa
16.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
19.9.2014 pe   17.00 Alueellinen virkistysilta Perho
20.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
21.9.2014 su   14.00 Seurat ry:llä
23.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
24.9.2014 ke   12.00 Keskiviikkokerho
26.9.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Anna ja Heikki Paanasella
26.9.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
27.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
27.9.2014 la   19.00 Seurat ry:llä
28.9.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu S & P Toikkasella
28.9.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu E & J Koivistolla, M & A Paanasella
28.9.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
28.9.2014 su   18.00 Seurat ry:llä
30.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
Lokakuu  
1.10.2014 ke   18:00 Lauluseurat Salla-Mari ja Juho Tuikkasella
4.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
5.10.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu A & M Syrillä
5.10.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu H & M Haaponiemellä, S & J Haaponiemellä
5.10.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
5.10.2014 su   19:00 Seurat Lestijärven srk-kodissa
7.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
8.10.2014 ke   18:00 Sisarilta
09.10.2014 to   18:30 Yleinen kokous ry:llä
10.10.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lampilla ry:llä
10.10.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
11.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
11.10.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta Nita ja Joona Pirneksellä
12.10.2014 su   13:00 Seurakuntapäivät ry:llä
15.10.2014 ke   18:00 Lauluseurat Pirkko ja Tapani Kirsilä
19.10.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
21.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
24.10.2014 pe   18:00 Opistoilta ja myyjäiset ry:llä
25.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
25.10.2014 la   19:00 Seurat ry:llä
26.10.2014 su   Pyhä Toholammilla
26.10.2014 su   10:00 Messu Toholammin kirkossa
26.10.2014 su   11:30 Kahvit ry:llä
26.10.2014 su   12:00 Seurat ry:llä
28.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
29.10.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
30.10.2014 to   19.00 Aikuisten raamattuluokka ry:llä
31.10.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Marianne ja Joonas Tuikkasella
31.10.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
Marraskuu  
2.11.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
4.11.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
5.11.2014 ke   18:00 Lauluseurat Mirka ja Matti Isokangas
8.11.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
8.11.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta E&H Paanasella
9.11.2014 su   19:00 Seurat Lestin srk-kodissa
11.11.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
12.11.2014 ke   18:00 Sisarilta
14.11.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Salla ja Juha Haaponiemi
14.11.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
15.11.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
16.11.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Kukkonen K&T
16.11.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Peltokorpi T&T, Tuikkanen M&J
16.11.2014 su   14:00 Seurat ja julkaisuesittely ry:llä
18.11.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
19.11.2014 ke   18:00 Lauluseurat ja julkaisuesittely Lestillä Tarja ja Lassi Mäkelä
21.11.2014 pe   19:00 Raamattuluokka yhteinen ry:llä
22.11.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
22.11.2014 la   18:00 Aikuistenilta ry:llä
23.11.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
25.11.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
26.11.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
28.11.2014 pe   18:00 Joulumyyjäiset ry:llä
29.11.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
29.11.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta H&L Haaponiemellä
30.11.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Liimatainen
30.11.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Nikki P&J, Ranta-Nilkku K&M
30.11.2014 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
30.11.2014 su   18:00 Seurat ry:llä
Joulukuu  
2.12.2014 ti   17:30 Päiväkerho yhteinen lauantain kanssa ry:llä
6.12.2014 la   18:00 Itsenäisyyspäiväseurat ry:llä
6.12.2014 la   Joululauluilta Ylivieskassa
7.12.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Humalajoki S&H
7.12.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Paananen E&H, Parkkila M&A
7.12.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
9.12.2014 ti   17:30 Päiväkerho yhteinen lauantain kanssa ry:llä
10.12.2014 ke   18:00 Sisarilta (joulujuhla)
12.12.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Elisa ja Jukka Koivisto
13.12.2014 la   18:00 Joulujuhla Toholammin kirkossa
  Joulujuhlan jälkeen kahvitus ry:llä
21.12.2014 su   18:00 Joululauluhetki ja hartaus ry:llä
28.12.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
31.12.2014 ke   20:00 Aattoillan hartaus Toholammin kirkossa
Tammikuu  
4.1.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
5.1.2015 ma   Loppiaispäivät opistolla
9.1.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Heli ja Mika Haaponiemi
9.1.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
10.1.2015 la   10:00 Päiväkerho yhteinen tiistain kanssa ry:llä
10.1.2015 la   18:00 Alueellinen aikuisten ilta Kannuksessa
11.1.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Tuikkanen S&P
11.1.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Isokangas M&M, Isokangas E&T
11.1.2015 su   19:00 Seurat Lestillä
13.1.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
16.1.2015 pe   18:00 Myyjäiset ry:llä
17.1.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
17.1.2015 la   19:00 Nuorten keskusteluilta P&J Koskelalla
18.1.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
20.1.2015 ti   19:00 Srk:n lähetysseurat Lestillä
23.1.2015 pe   19:00 Raamattuluokka ry:llä
23.1.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
24.1.2015 la   10:00 Päiväkerho yhteinen tiistain kanssa ry:llä
24.1.2015 la   19:00 Seurat ry:llä
25.1.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Haaponiemi M&J
25.1.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Luoma S&T, Haaponiemi S&P
25.1.2015 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
25.1.2015 su   18:00 Seurat ry:llä
27.1.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
28.1.2015 ke   12:00 Keskiviikkokerho
29.1.2015 to   18:00 Seuratoimikunnan kokous ry:llä
31.1.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
31.1.2015 la   18:00 Seurakuntapäivät ry:llä
Helmikuu  
1.2.2015 su   11:00 Ruokailu ry:llä
1.2.2015 su   12:00 Seurakuntapäivät ry:llä
3.2.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
4.2.2015 ke   18:00 Lauluseurat ry:llä, E&A Isokangas, H&M Järnback
6.2.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Maria ja Rauno Saukko
6.2.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
7.2.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
8.2.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Karppinen M&T
8.2.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Timlin, Haaponiemi H&L
8.2.2015 su   19:00 Seurat Lestillä
10.2.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
13.2.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Päivi ja Jouko Koskela
14.2.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
14.2.2015 la   19:00 Nuorten keskusteluilta A&H Paanasella
15.2.2015 su   13:00 Vuosikokous ry:llä
17.2.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
17.2.2015 ti   19:00 Raamattuluokan opettajien kokous Mika Ranta-Nilkulla
18.2.2015 ke   18:30 Sisarilta Sievissä
21.2.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
21.2.2015 la   19:00 Seurat ry:llä
22.2.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Kattilakoski
22.2.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Haaponiemi H&M
22.2.2015 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
22.2.2015 su   18:00 Seurat ry:llä
25.2.2015 ke   12:00 Keskiviikkokerho
28.2.2015 la   12:00 Ulkoilupäivä
Maaliskuu  
1.3.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
3.3.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
6.3.2015 pe   18:00 Talvimyyjäiset ry:llä
7.3.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
8.3.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Toikkanen S&P
8.3.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Paananen P&J, Koivisto E&J
8.3.2015 su   19:00 Seurat Lestillä srk-kodissa
10.3.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
11.3.2015 ke   18:00 Sisarilta
13.3.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Lampilla ry:llä
14.3.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
14.3.2015 la   19:00 Nuorten keskusteluilta S&P Tuikkasella
15.3.2015 su   14:00 Opistoesittely ja seurat ry:llä
17.3.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
18.3.2015 ke   18:00 Lauluseurat Anneli ja Markku Huhtala
21.3.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
22.3.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Syri A&M
22.3.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Syri K&J
22.3.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
24.3.2015 ti   10:00 Päiväkerho ry:llä
25.3.2015 ke   12:00 Keskiviikkokerho
27.3.2015 pe   19:00 Raamattuluokka yhteinen Lestillä srk-kodissa
28.3.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
28.3.2015 la   19:00 Seurat ry:llä
29.3.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu KukkonenK&T
29.3.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Tuikkanen S-M&J, Tuikkanen M&J
29.3.2015 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalo
29.3.2015 su   18:00 Seurat ry:llä
30.3.2015 ma  
Huhtikuu  
5.4.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
6.4.2015 ma   12:30 Messu Lestijärven kirkossa
6.4.2015 ma   14:00 Kirkkokahvit Lestijärven srk-kodissa
6.4.2015 ma   14:30 Seurat Lestijärven srk-kodissa
7.4.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
10.4.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Satu ja Harri Humalajoki
10.4.2015 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
11.4.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
11.4.2015 la   19:00 Nuorten keskusteluilta E&E Säkkisellä
12.4.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Liimatainen
12.4.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Säkkinen E&E, Ranta-Nilkku K&M
12.4.2015 su   19:00 Seurat Lestin srk-kodissa
14.4.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
15.4.2015 ke   18:00 Lauluseurat Elisa ja Jukka Koivisto
18.4.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
19.4.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
21.4.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
22.4.2015 ke   12:00 Keskiviikkokerho
23.4.2015 to   19:00 Sisarilta
24.4.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Sanna ja Pasi Haaponiemi
24.4.2015 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
25.4.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
25.4.2014 pe   18:00 Aviopuolisoilta ry:llä
26.4.2015 su   11:00 Kotipyhäkoulu Humalajoki S&H
26.4.2015 su   12:00 Kotipyhäkoulu Koskela P&J, Parkkila M&A
26.4.2015 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
26.4.2015 su   18:00 Seurat ry:llä
28.4.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
30.4.2015 to   18:00 Vappumyyjäiset ry:llä
Toukokuu  
1.5.2015 pe  
2-3.5.2015 la   Oulun kevätseurat
2.5.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
2.5.2015 la   19.00 Miestenilta A-M ja H Syrin mökillä Kalliokoskella
3.5.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
5.5.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
6.5.2015 ke   18.00 Ulkoalueiden siivous ry:llä
7.5.2015 to  
8.5.2015 pe   19.00 Raamattuluokka Aino ja Markku Syrillä
9.5.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
10.5.2015 su   19.00 Äitienpäiväseurat Sykäräisen kappelissa
12.5.2015 ti   17.30 Päiväkerho, yhteinen ry:llä
14.5.2015 to   Helatorstai
17.5.2015 su   14.00 Kevätjuhla ry:llä
22.5.2015 pe   Keittiövuoro (22.-24.5.2015) Kallion leirikeskuksessa
23.5.2015 la  
24.5.2015 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
24.5.2015 su   18.00 Seurat ry:llä
26.5.2015 ti  
27.5.2015 ke   12.00 Keskiviikkokerho
30.5.2015 la   Koulujen päättäjäiset
Kesäkuu  
7.6.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
13.6.2015 la   Toholammin kesäseurat
  18.00 Messu Toholammin kirkossa
  19.30 Kahvi ry:llä
  20.00 Seurat
  Iltakylä Elisa ja Jukka Koivistolla
14.6.2015 su   Kesäseurat jatkuvat
14.6.2015 su   11.00 Ruokailu ry:llä
14.6.2015 su   12.30 Seurat
14.6.2015 su   14.00 Kahvi
14.6.2015 su   14.30 Seurat
19.6.2015 pe   Juhannusaattoseurat Kallion leirikeskuksessa
21.6.2015 su   19.00 Juhannusseurat ry:llä
23.6.2015 ti  
26.6.2015 pe   Suviseurat
27.6.2015 la   Suviseurat
28.6.2015 su   Suviseurat Vaasassa
29.6.2015 ma   Suviseurat
Heinäkuu  
4.7.2015 la   18.00 Lätyn/makkaranpaistoilta Huhtalan mökillä
5.7.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
10.7.2015 pe   Opistoseurat Reisjärvellä
11.7.2015 la   Opistoseurat Reisjärvellä
12.7.2015 su   Opistoseurat Reisjärvellä
14.7.2015 ti   Lastenleiri 1 - 3 lk Hirvikoskella
15.7.2015 ke   Lastenleiri 4 - 6 lk Hirvikoskella
19.7.2015 su   19.00 Seurat ry:llä
26.7.2015 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
26.7.2015 su   19.00 Seurat ry:llä
30.7.2015-2.8 to   Miesten ja poikien kalastusretki Taivalkoskelle
Elokuu  
2.8.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
9.8.2015 su   12.00-16.00 Lastenretki Hongistossa, saunatupa
9.8.2015 su   18.00 Seurat ry:llä
16.8.2015 su   11.00 Kotipyhäkoulu S&P Tuikkasella
16.8.2015 su   12.00 Kotipyhäkoulu A&H Paananen, E&T Isokangas
16.8.2015 su   14.00 Seurat ry:llä
18.8.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
21.8.2015 pe   19.00 Raamattuluokka ry:llä
22.8.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
23.8.2015 su   14.00 Seurat ry:llä
25.8.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
29.8.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
  19.00 Nuorten venetsialaisilta Kokkolan ry:llä
30.8.2015 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
30.8.2015 su   18.00 Seurat ry:llä
Syyskuu  
1.9.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
2.9.2015 ke   18.00 Sisarilta
4.9.2015 pe   19.00 Raamattuluokka Marita ja Jouni Haaponiemellä
5.9.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
5.9.2015 la   Alueellinen nuortenilta Perhossa
6.9.2015 su   11.00 Kotipyhäkoulu M&J Haaponiemi
6.9.2015 su   12.00 Kotipyhäkoulu M&A Paananen, S&P Haaponiemi
6.9.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
8.9.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
9.9.2015 ke   18.00 Lähetysseurat Lampin srk-kodissa
11.9.2015 pe   18.00 Syysmyyjäiset ry:llä
12.9.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
13.9.2015 su   14.00 Seurat ry:llä
15.9.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
18.9.2015 pe   17.00 Alueellinen virkistysilta ?
19.9.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
19.9.2015 la   18.00 Lestijärven syysseurat Lestin srk-kodissa
19.9.2015 la   Seurapuhe
19.9.2015 la   Kahvi
19.9.2015 la   Seurapuhe
19.9.2015 la   Iltakylä Anita ja Jaakko Ritolalla
20.9.2015 su   Syysseurat jatkuvat
20.9.2015 su   12.30 Messu Lestijärven kirkossa
20.9.2015 su   Kirkkokahvit Lestin srk-kodissa
20.9.2015 su   14.00 Seurat Lestin srk-kodissa
22.9.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
23.9.2015 ke   18:00 Lauluseurat Saana ja Tapio Luomalla
25.9.2015 pe   19.00 Raamattuluokka Elisa ja Jukka Koivistolla
26.9.2015 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
26.9.2015 la   19.00 Seurat ry:llä
27.9.2015 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
27.9.2015 su   18.00 Seurat ry:llä
29.9.2015 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
30.9.2015 ke   12.00 Keskiviikkokerho
Lokakuu  
3.10.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
4.10.2015 su   11.00 Kotipyhäkoulu M&T Karppinen
4.10.2015 su   12.00 Kotipyhäkoulu H&M Haaponiemi, H&L Haaponiemi
4.10.2015 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
6.10.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
7.10.2015 ke   18:00 Sisarilta
9.10.2015 pe   19:00 Raamattuluokka Pauliina ja Jouni Paanasella
10.10.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
10.10.2015 la   19:00 Nuorten keskusteluilta Kirsi ja Janne Syrillä
11.10.2015 su   12.00 Kodinpäivä ry:llä
14.10.2015 ke   18:00 Lauluseurat Mervi ja Matti Puolivälillä
18.10.2015 su   11.00 Kotipyhäkoulu U&A Kattilakoski
18.10.2015 su   12.00 Kotipyhäkoulu T&T Peltokorpi, M&R Saukko
18.10.2015 su   14:00 Seurat ry:llä
20.10.2015 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
23.10.2015 pe   18:00 Opistoilta ja myyjäiset ry:llä
24.10.2015 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
  19:00 Seurat ry:llä
25.10.2015 su   Rauhanyhdistyksen kirkkopyhä Toholammin kirkossa
25.10.2015 su   10:00 Messu Toholammin kirkossa
25.10.2015 su   11:30 Kirkkokahvit ry:llä
25.10.2015 su   12:00 Seurat ry:llä
27.10.2015 ti   17:30 Päiväkerho, yhteinen ry:llä
28.10.2015 ke   12:00 Keskiviikkokerho
29.10.2015 to   19.00 Aikuisten raamattuluokka ry:llä
30.10.2015 pe   19.00 Raamattuluokka Satu ja Harri Humalajoella
31.10.2015 la   14.00 Seurat ry:llä