T O I M I N T A

 . . . 0 3 . 2 0 0 8

  uutiset


   
















































PÄIVÄYSKLOTILAISUUS
7.1.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
9.1.2014 to   19:00 Raamattuluokan opettajien kokous
10.1.2014 pe   19:00 Raamattuluokka K&J Syrillä
10.1.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
11.1.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
11.1.2014 la   19:00 Miesten ilta K&R Vilponen-Liimataisella
12.1.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Lestillä Haaponiemi M&J
12.1.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Lampilla Luoma S&T ja Haaponiemi S&J
12.1.2014 su   19:00 Seurat kappelissa
14.1.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
17.1.2014 pe   18:00 Myyjäiset Lestin srk-kodissa
18.1.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
18.1.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta E&H Paanasella
19.1.2014 su   14:00 Leiriesittely ja seurat ry:llä
21.1.2014 ti   19:00 Srk:n lähetysseurat
22.1.2014 ke  
24.1.2014 pe   19:00 Raamattuluokka P&J Paananen
25.1.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
25.1.2014 la   19:00 Seurat ry:llä
26.1.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Lestillä Toikkanen S&P
26.1.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Lampilla Koivisto K&J ja Tuikkanen M&J
26.1.2014 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
26.1.2014 su   18:00 Seurat ry:llä
28.1.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
29.1.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
Helmikuu  
1.2.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
2.2.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
2.2.2014 su   19:00 Seurat Lestillä
4.2.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
6.2.2013 ke   18:30 Lauluseurat ry:llä
7.2.2014 pe   19:00 Raamattuluokka S&P Haaponiemellä
8.2.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
8.2.2014 la   18:00 Seurakuntapäivät ry:llä
9.2.2014 su   11:00 Ruokailu ry:llä
9.2.2014 su   12:00 Seurakuntapäivät ry:llä
11.2.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
12.2.2014 ke   18:00 Sisarilta
14.2.2014 pe   19:00 Raamattuluokka H&M Haaponiemellä
14.2.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
15.2.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
15.2.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta P&J Koskelalla
16.2.2014 su   13:00 Vuosikokous ry:llä
18.2.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
19.2.2014 ke   18:00 Lauluseurat P&J Paanasella
22.2.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
22.2.2014 la   19:00 Seurat ry:llä
23.2.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Lestillä Syri A&M
23.2.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Lampilla Rautiola H&A ja Ranta.Nilkku K&M
23.2.2014 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
23.2.2014 su   18:00 Uudistetut SL ja seurat ry:llä
26.2.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
28.2.-2.3.2014 su   Leirikeittiövuoro Kalliossa
Maaliskuu  
2.3.2014 su   12:00 Ulkoilupäivä Sykäräisen metsästysmajalla
2.3.2014 su   19:00 Seurat Lestillä
4.3.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
5.3.2014 ke   18:00 Lauluseurat E&J Koivistolla
7.3.2014 pe   18:00 Talvimyyjäiset ry:llä
8.3.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
8.3.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta A&M Huhtalalla
9.3.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Lestillä Liimatainen K&R
9.3.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Lampilla Paananen P&J ja Parkkila M&A
9.3.2014 su   19:00 Seurat kappelissa
11.3.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
12.3.2014 ke   18:00 Sisarilta
14.3.2014 pe   19:00 Raamattuluokka N&J Pirneksellä
14.3.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
15.3.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
16.3.2014 su   14:00 Opistoesittely ja seurat ry:llä
18.3.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
19.3.2014 ke   18:00 Lauluseurat K&R Vilponen-Liimataisella
22.3.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
23.3.2014 su   11:00 Kotipyhäkoulu Lestillä Humalajoki S&H
23.3.2014 su   12:00 Kotipyhäkoulu Lampilla Syri K&J ja Isokangas E&T
23.3.2014 su   14:00 Seurat Männistön palvelutalossa
23.3.2014 su   18:00 Seurat ry:llä
25.3.2014 ti   10:00 Päiväkerho ry:llä
26.3.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
28.3.2014 pe   19:00 Raamattuluokka P&J Koskelalla
29.3.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
29.3.2014 la   19:00 Seurat ry:llä
Huhtikuu  
1.4.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
5.4.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
6.4.2014 su   14.00 Seurat Leiriesittely ja seurat
6.4.2014 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
8.4.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
9.4.2014 ke   18.00 Lauluseurat Tarja ja Lassi Mäkelällä
11.4.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Lampilla ry:llä
11.4.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
12.4.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
12.4.2014 la   19.00 Nuorten keskusteluilta Sirkka ja Pekka Tuikkasella
13.4.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu Sirkka ja Pekka Tuikkasella
13.4.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu H & A Rautiolalla ja S & P Haaponiemellä
13.4.2014 su   19.00 Seurat Kappelissa
15.4.2014 ti   Ahtisaarna Lestijärven kirkossa
20.4.2014 su   14.00 Seurat ry:llä
21.4.2014 ma   12.30 Messu Lestijärven kirkossa
21.4.2014 ma   14.00 Kirkkokahvit Lestijärven srk-kodissa
21.4.2014 ma   14.30 Seurat Lestijärven srk-kodissa
22.4.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
23.4.2014 ke   12.00 Keskiviikkokerho
24.4.2014 to   19.00 Sisarilta
25.4.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Marita ja Mikko Isokankaalla
25.4.2014 pe   Raamattuluokka Kattilakoskella
26.4.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
26.4.2014 la   18.00 Aviopuolisoilta ry:llä
27.4.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu T & J Mäkelällä
27.4.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu Säkkisellä, S & J Haaponiemellä
27.4.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
27.4.2014 su   18.00 Seurat ry:llä
29.4.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
30.4.2014 ke   18.00 Vappumyyjäiset ry:llä
Toukokuu  
2.5.2014 pe   18.00 Ulkoalueiden siivous ry:llä
3.-4.5.2014 ti   Oulun kevätseurat
3.5.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
4.5.2014 su   14.00 Seurat ry:llä
  19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
6.5.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
9.5.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Päivi ja Jouko Koskelalla
9.5.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
10.5.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
11.5.2014 su   19.00 Äitienpäiväseurat Kappelissa
17.5.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
18.5.2014 su   14.00 Kevätjuhla ry:llä
21.5.2014 ke   12.00 Keskiviikkokerho
21.5.2014 ke   19.00 Sisarilta
25.5.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
25.5.2014 su   18.00 Seurat ry:llä
29.5.2014 to   Helatorstai
Kesäkuu  
1.6.2014 su   Koulujen päättäjäiset
8.6.2014 su   19.00 Seurat Kappelissa
14.6.2014 la   Toholammin kesäseurat
14.6.2014 la   18.00 Messu Toholammin kirkossa
14.6.2014 la   19.30 Kahvi ry:llä
14.6.2014 la   20.00 Seurat
14.6.2014 la   Iltakylä Iiris ja Ilari Rautiolalla
15.6.2014 su   Kesäseurat jatkuvat
15.6.2014 su   11.00 Ruokailu ry:llä
15.6.2014 su   12.30 Seurat
15.6.2014 su   13.30 Kahvi
15.6.2014 su   14.00 Seurat
20.6.2014 pe   Juhannusaattoseurat Kallion leirikeskuksessa
22.6.2014 su   19.00 Juhannusseurat ry:llä
27.6.2014 pe   Suviseurat
28.6.2014 la   Suviseurat
29.6.2014 su   Suviseurat Pyhäjoella
30.6.2014 ma   Suviseurat
Heinäkuu  
5.7.2014 la   19.00 Lätyn/makkaranpaistoilta Sirkka ja Jouko Taivassalolla
6.7.2014 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
11.7.2014 pe   Opistoseurat Reisjärvellä
12.7.2014 la   Opistoseurat Reisjärvellä
13.7.2014 su   Opistoseurat Reisjärvellä
15.7.2014 ti   Lastenleiri (nuoremmat) Hirvikoskella
16.7.2014 ke   Lastenleiri (vanhemmat) Hirvikoskella
20.7.2014 su   19.00 Seurat ry:llä
27.7.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
27.7.2014 su   19.00 Seurat ry:llä
Elokuu  
3.8.2014 su   19.00 Seurat Lestin srk-kodissa
10.8.2014 su   12.00 Lastenretki Hongistossa, saunatupa
10.8.2014 su   19.00 Seurat Kappelissa
16.8.2014 la   19.00 Miestenilta Unto Nikillä
17.8.2014 su   19.00 Seurat ry:llä
19.8.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
22.8.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Helena Ja Lasse Haaponiemellä
22.8.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
23.8.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
24.8.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu M & T Karppisella
24.8.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu H & L Haaponiemellä, P & J Koskelalla
24.8.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
24.8.2014 su   19.00 Seurat ry:llä
26.8.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
30.8.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
30.8.2014 la   19.00 Alueellinen nuortenilta Kokkolassa
Syyskuu  
2.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
3.9.2014 ke   18.00 Sisarilta
5.9.2014 pe   18.00 Syysmyyjäiset ry:llä
6.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
7.9.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu Kattilakoskella
7.9.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu Saukolla, A & H Paanasella
7.9.2014 su   19.00 Seurat Kappelissa
9.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
10.9.2014 ke   18.00 Lähetysseurat Lampilla
12.9.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Lampilla ry:llä
12.9.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
13.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
13.9.2014 la   18.00 Lestijärven syysseurat Lestin srk-kodissa
13.9.2014 la   Seurapuhe
13.9.2014 la   Kahvi
13.9.2014 la   Seurapuhe
13.9.2014 la   Iltakylä Mulin mökillä
14.9.2014 su   Syysseurat jatkuvat
14.9.2014 su   12.30 Messu Lestijärven kirkossa
14.9.2014 su   Kirkkokahvit Lestin srk-kodissa
14.9.2014 su   14.00 Seurat Lestin srk-kodissa
16.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
19.9.2014 pe   17.00 Alueellinen virkistysilta Perho
20.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
21.9.2014 su   14.00 Seurat ry:llä
23.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
24.9.2014 ke   12.00 Keskiviikkokerho
26.9.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Anna ja Heikki Paanasella
26.9.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
27.9.2014 la   10.00 Päiväkerho ry:llä
27.9.2014 la   19.00 Seurat ry:llä
28.9.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu S & P Toikkasella
28.9.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu E & J Koivistolla, M & A Paanasella
28.9.2014 su   14.00 Seurat Männistön palvelutalossa
28.9.2014 su   18.00 Seurat ry:llä
30.9.2014 ti   17.30 Päiväkerho ry:llä
Lokakuu  
1.10.2014 ke   18:00 Lauluseurat Salla-Mari ja Juho Tuikkasella
4.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
5.10.2014 su   11.00 Kotipyhäkoulu A & M Syrillä
5.10.2014 su   12.00 Kotipyhäkoulu H & M Haaponiemellä, S & J Haaponiemellä
5.10.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
5.10.2014 su   19:00 Seurat Lestijärven srk-kodissa
7.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
8.10.2014 ke   18:00 Sisarilta
09.10.2014 to   18:30 Yleinen kokous ry:llä
10.10.2014 pe   19:00 Raamattuluokka Lampilla ry:llä
10.10.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa
11.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
11.10.2014 la   19:00 Nuorten keskusteluilta Nita ja Joona Pirneksellä
12.10.2014 su   13:00 Seurakuntapäivät ry:llä
15.10.2014 ke   18:00 Lauluseurat Pirkko ja Tapani Kirsilä
19.10.2014 su   14:00 Seurat ry:llä
21.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
24.10.2014 pe   18:00 Opistoilta ja myyjäiset ry:llä
25.10.2014 la   10:00 Päiväkerho ry:llä
25.10.2014 la   19:00 Seurat ry:llä
26.10.2014 su   Pyhä Toholammilla
26.10.2014 su   10:00 Messu Toholammin kirkossa
26.10.2014 su   11:30 Kahvit ry:llä
26.10.2014 su   12:00 Seurat ry:llä
28.10.2014 ti   17:30 Päiväkerho ry:llä
29.10.2014 ke   12:00 Keskiviikkokerho
30.10.2014 to   19.00 Aikuisten raamattuluokka ry:llä
31.10.2014 pe   19.00 Raamattuluokka Marianne ja Joonas Tuikkasella
31.10.2014 pe   Raamattuluokka Lestillä srk-kodissa